Pages Menu
Categories Menu

gry komputerowe po niemiecku

gry komputerowe po niemiecku

Bollywood dla początkujących

Nowy w Bollywood? Doceniając jego kunszt to po prostu kwestia zrozumienia Indii unikalny sposób filmowania. Nasz podkład wyjaśnia podstawy:

Czym jest Bollywood?

gry komputerowe po niemiecku

Bollywood to termin, który odnosi się do przemysłu filmowego języka hindi siedzibą w indyjskim mieście Mumbai, które zwykliśmy nazywać Bombaj. Bombay + = Bollywood Hollywood. Termin uważa się, że zostały wymyślone przez zachodniego dziennikarza w 1970 roku. Wielu Hindusów ma problemu ze słowem, ponieważ oznacza to, że Bollywood jest mniejszym pochodną Hollywood, podczas gdy w rzeczywistości, Indie produkuje znacznie więcej filmów rocznie, które przyciągają wiele większe liczby odbiorców na całym świecie niż w USA, a indyjski przemysł filmowy jest starsza niż Hollywood- przez jeden rok.

Czy wszystkie Indyjskie filmy wyprodukowane przez Bollywood?

gry komputerowe po niemiecku

Nie Bollywood jest tylko jednym z wielu branż filmowych w Indiach. Wyobraź sobie, jeśli USA miał kwitnącej hiszpańskojęzyczny usługi spedycyjne gdynia przemysł filmowy, który dał Hollywood bieganie dla jego pieniędzy, lub regionalnych przemysłów filmowych w Chicago, Atlancie i Seattle, który rywalizował L.A. jest. Tak to jest w Indiach. Poszczególne Indyjski przemysł filmowy są zarówno language- i lokalizacja specyficznych. Obejmują one Kollywood, która odnosi się do filmów Tamil-językowych dokonanych w dzielnicy Kodambakkam miasta Chennai; Mollywood, czyli kino języka malajalam ze stanu Kerala; i Tollywood, który odnosi się do obu filmów telugu-językowych ze stanu Andhra Pradesh i filmy wykonane w języku bengalskim w sąsiedztwie Kalkuta Tollygunge.

Podczas gdy inne przemysł filmowy Bollywood i Indie produkują przede wszystkim filmy komercyjne, Indie również ma silną i szanowaną tradycją sztuki filmowej, który jest określany jako „kina równoległego”. Wytyczenie między handlowym i sztuki filmu w Indiach jest silniejsza niż w USA jednak, że linia zaczyna się rozmywać w Bollywood jest sięgnięcie do projektów artier i filmów artystycznych indyjskich dążą do szerszego odwołania.

Artykuł napisany przez: