Wybór mebli oraz inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

Wybór mebli oraz inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być wielka, żeby zdołać swobodnie przechowywać tam stroje oraz utrzymać stosowny ład. Swoją rolę będzie spełniać ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, by odseparować garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać swoja garderoba, zależy przede wszystkim od tego, co będziemy tam trzymać. To, czy w swojej garderobie musi znaleźć się dużo regałó, szuflad czy może drążków na wieszaki zależne jest od posiadanych rzeczy. Warto także zastanowić się czy potrzebujemy więcej miejsca na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

świetnym wyborem do małej garderoby będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na nasze rzeczy i różne dodatki. Do małej garderoby można nabyć meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje pojemne szafy ubraniowe. Dobrze jest zastanowić się także nad nabyciem szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnej przestrzeni do magazynowania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto także zamontować w naszej garderobie drzwi przesuwne, nawet gdy jest to oddzielny pokój. Umożliwi to powiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do uchylenia zwykłych drzwi. W takiej sytuacji możemy wybrać dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Bardzo istotne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, by światło docierało do wszelkich zakamarków pokoju. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia rozsądną decyzją są LED-y. Nie tylko zużywają one najmniej energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale też umożliwi swobodne oglądanie się podczas wybierania stroju. W przypadku niewielkiego pokoju warto zastąpić lustro stojące wiszącym. W takim przypadku warto wybrać zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Ciekawe wpisy turystyczne:

About the author